piątek, 12 października 2018

Testowanie HUROM ONE STOP WOLNOOBROTOWA WYCISKARKA DO SOKÓWKilka dni temu kurier zawitał do mnie z wyciskarką wolnoobrotową do testowania od firmy Huron. Model tej wyciskarki to

#HuromPolska


Już po rozpakowaniu wpadłam w zachwyt nad kolorem obudowy. Uwielbiam po prostu w tym kolorze sprzęty AGD. Przyznam się szczerze, że jestem laikiem jeżeli chodzi o obsługę i składanie takich urządzeń. Na początku obawa, czy sobie dam radę. Ale od czego jest instrukcja obsługi, na której pokazane jest wszystko ładnie na obrazkach i opisane. 
Wyciskarka jest wyposażona w dwa sitka jedno do robienia soków smoothie, drugie do robienia soków klarownych. Przed użyciem należy wszystkie części oczywiście umyć, i potem tylko poskładać. Samo składnie części to dosłownie minuta. Wyciskarką przygotowałam dwa soki :

Zielony :
1 ogórek zielony
4 łodygi selera naciowego
2 kiwi
1 gruszka
natka pietruszki

Wyciskarka wyposażona jest w fajny pojemnik do którego możemy wyciskać bezpośrednio sok, albo też do szklanki jak kto woli. Warzywa przed włożeniem do pojemnika tnącego należy pokroić. Jabłka, gruszki na ćwiartki, seler naciowy na kilku centymetrowe kawałki. Jabłka, gruszki pozbawiamy pestek. Sok jest wyciskany w trzech etapach. 

Pierwszy etap to rozdrobnienie warzyw za pomocą noża tnącego, drugi etap warzywa przerabiane są na pulpe, a trzeci etap mamy już gotowy wyciśnięty sok. Powiem szczerze że byłam bardzo zdziwiona jak wyciskarka dokładnie  wyciska sok, a odpad który powstaje ma formę dosłownie suchych trocin. Nie spodziewałam się że można uzyskać taki efekt. 
Co daje nam  taka wyciskarka. Otóż mamy zdrowe, domowe soki warzywne, owocowe, mieszane, bez konserwantów. Zachowane są w nich wszystkie witaminy które pozyskaliśmy z warzyw i owoców.
Samo urządzenie działa bardzo cicho, i świetnie sobie radzi z twardymi warzywami takimi jak marchew, seler, pietruszka. 
Możemy nim pozyskać sok z natki pietruszki, jarmużu, sałaty czyli tych warzyw które bardzo ciężko zmiksować.  Przygotowanie soku w tym urządzeniu to czysta przyjemność. Możemy w trakcie wyciskania soku zająć się czymś innym. Sok pozyskamy w ekspresowym czasie także zdążymy tylko wstawić wodę na herbatę. 

Obawiałam się czyszczenia poszczególnych części, ale zrobimy to bardzo szybko. Do urządzenia dołączone są dwie szczoteczki które pomogą nam usunąć zabrudzenia w trudno dostępnych miejscach.


Wyciskarka ma czujnik bezpieczeństwa, dzięki czemu urządzenie uruchomimy dopiero jak będzie dobrze złożone. 
Pozwala nam na pozyskanie soku do ostatniej kropli. Nie trzeba urządzenia przechylać żeby zlać sok, bo misa jest nachylona pod kątem 3 stopni. Sok wypływa do samego końca.pomarańczowy:
4 marchewki
4 jabłka

  • Moc: 200 W
  • Materiał obudowy: plastik
  • Obroty silnika: 60 obr/min
  • Obroty szczotki: 23 obr/min
  • Wymiary (G x S x W): 435 x 160 x 296 mm
  • Waga: 6,4 kg
  • Pojemność misy: 500 ml

Wyciskarka ma gwarancję na 10 lat.


Czy warto zainwestować w takie urządzenie. Uważam że warto bo na zdrowiu nie można oszczędzać. A jak przeliczymy w perspektywie wielu lat, wydamy więcej pieniędzy w aptece na witaminy i suplementy diety. A nie od dziś wiadomo że najlepiej witaminy przyswaja się ze świeżych warzyw i owoców a nie przetworzonych soków i witamin aptecznych.

1 komentarz: