niedziela, 21 maja 2017

Rabarbar z mango na maślance

Deser lekki orzeźwiający na maślance z rabarbarem i mango. Można go jeść i jeść bo jest mało kaloryczny.  Takie desery to ja uwielbiam. Nic wielkiego a naprawdę dobrego.


1 mango duże
1 łyżeczka żelatyny

masa biała:
250 ml maślanki
1 łyżeczka żelatyny pełna
1/4 mango

galaretka rabarbarowa:
4 łodygi rabarbaru
1 łyżka cukru brązowego pełna
1 łyżeczka żelatyny pełna
1/3 szklanki maślanki

śmietana 36 % do dekoracji
czekoladowe słupki
10 dkg ciastek owsianych
melisa świeża

Rabarbar kroję na kawałki i myję. Przekładam do rondelka zasypuję cukrem i przesmażam na wolnym ogniu aż zmięknie. Rabarbar zmiksowałam blenderem. Żelatynę namaczam w trzech łyżkach zimnej wody i rozpuszczam w mikrofali. Jeszcze ciepłą wlewam do rabarbaru, a jak przestygnie dodaję maślankę.

Mango obieram i 2/3 owocu miksuję blenderem. Żelatynę namaczam w trzech łyżkach zimnej wody i rozpuszczam w mikrofali. Dodaję do mango. Miseczkę wykładam całą folią spożywczą, wlewam masę z mango i wstawiam do lodówki aż stężeje.

Masa biała:
Żelatynę namaczam w trzech łyżkach zimnej wody i rozpuszczam w mikrofali. Wlewam do maślanki i mieszam. Masę wylewam na galaretkę mango, dodaję kawałki mango i wstawiam do lodówki.

Na masę białą wylewam rabarbarową  masę. Wstawiam do lodówki najlepiej na noc. Przed podaniem dekoruję śmietaną opcjonalnie, czekoladowymi słupkami i ciastkami oraz melisą.

1 komentarz: